Aktuálně v Sambě

Darujte svým blízkým zážitek, nezabírá místo ve skříni. Rádi pro vás připravíme DÁRKOVÝ POUKAZ JAKO VÁNOČNÍ DÁREK (i k jiné příležitosti), napište nám na info@pujcovna-lodi.cz nebo zavolejte na tel. 604 904 737.

Pokud už plánujete svoji vodáckou dovolenou na příští rok, napište nám, rezervace lodí přijímáme po celou zimu!

Po zimě se můžete těšit na několik jarních akcí:

Postupně doplňujeme termíny akcí a více info zde!

Jak fungujeme po sezóně na jednotlivých řekách? Info tady.

Více aktualit
Sjízdnost Lužnice

 


 

Lužnice

Vodácké kempy

124,9 - Vodácká Základna Suchdol nad Lužnicí

Na vodáckém tábořišti v Suchdole začíná svou plavbu snad většina vodáků. Najdete zde vše potřebné, v obci pak můžete nakoupit potraviny či navštívit hospodu. Tábořiště je důležitým dějištěm také mimo hlavní vodáckou sezónu, protože se zde odehrávají akce jako slavnostní Odemykání a Zamykání řeky Lužnice.

113,5 - kemp Majdalena

Kemp Majdalena najdete na levém břehu pár kilometrů pod známým jezem Pilař. Tento jez je velice nebezpečný, proto ho nesjíždějte! Raději své plavidlo přeneste po souši ať v pořádku doplujete do Majdaleny. Tam na vás bude čekat příjemné občerstvení na krásné louce :-)

91,1 - kemp Lužnice

Když se vydáte po Staré řece a překonáte rybník Rožmberk, čeká vás na pravém břehu kemp Lužnice. Tam se můžete posílit jídlem pitím i spánkem a to nejen ve vlastních stanech, ale je  tu i možnost ubytování v chatkách.

80,1 - kemp Měruše

V zákrutách Staré řeky najdete velice příjemný kemp Měruše. Je to nedaleko obce Vlkov a najdete zde poměrně velkou louku pro stanování i možnost ubytování v chatkách.

3,9 (Nová řeka) - tábořiště Starý Hamr

Když poplujete po Nové řece, tak nedaleko obce Mláka se nachází kemp Starý Hamr. Najdete zde veškerý luxus. Hned u kempu je restaurace Koliba, kde můžete zahnat břicha kručení. A vydáte-li se do Mláky (cca 800 m) narazíte na místní mlékárnu, kde máte možnost koupit si čerstvé mléčné výrobky.

8,7 (Nežárka) - tábořiště Hamr

U obce Val máte možnost přespat na divoké louce tábořiště Hamr. Nachází se na pravém břehu řeky Nežárky. Jedná se spíše o tábořiště pro vodáky dobrodružnější povahy - najdete zde pouze zdroj studené pitné vody a divoké luční bejlí. V obci je ale hospoda ;-)

74,8 - Vodácké tábořiště Ostrov

Vodácké tábořiště Ostrov je plně vybavené, s příjemnou obsluhou a dobrou dostupností do města. Je vhodné jak pro připluvší vodáky po Lužnici i po Nežárce, protože kemp Ostrov je přímo na jejich soutoku.

69,2 - kemp U Sloupu

Kemp U Sloupu je krásným místem s možností přespání v chatkách i na divoké louce přímo na břehu řeky. Areál je nově upravený a je tu dobré zázemí pro děti. Naše loděnice se nachází na okraji kempu u mostu a to jen kousek od autobusové zastávky.

38,8 - tábořiště U Ježka

Tábořiště u Ježka se nachází na pravém břehu Lužnice. Hned u tábořiště jsou skály se zajištěnýma lezeckýma cestama a krátkou ferrátou vhodnou pro začátečníky. V areálu tábořiště je restaurace.

27 - Country kemp

Country kemp se nachází na levém břehu řeky nedaleko obce Bečice. Leží asi v půli plavby na trase z Tábora do Bechyně. Najdete zde příjemnou obsluhu v hospůdce u vody a velkou louku pro stavbu vašich přístřešků.