Aktuálně v Sambě

FIRST MOMENT - Víš už teď, že v létě vyrazíte na vodu? Pak objednej a zaplať lodě do konce března a uplatni slevu 10 % za First moment. Objednávej TADY.

(slevy se sčítají, maximální možná sleva je 25 %)

JARNÍ AKCE - Kalendář jarních akcí se už začíná rýsovat, tak mrkni, co se bude dít a vyraž s námi na Sázavský Sambamaraton nebo Velikonoční splutí Mastníku! Více info ZDE.

Více aktualit
Sjízdnost Lužnice

 


 

Lužnice

Vodácké kempy

124,9 - Vodácká Základna Suchdol nad Lužnicí

Na vodáckém tábořišti v Suchdole začíná svou plavbu snad většina vodáků. Najdete zde vše potřebné, v obci pak můžete nakoupit potraviny či navštívit hospodu. Tábořiště je důležitým dějištěm také mimo hlavní vodáckou sezónu, protože se zde odehrávají akce jako slavnostní Odemykání a Zamykání řeky Lužnice.

113,5 - kemp Majdalena

Kemp Majdalena najdete na levém břehu pár kilometrů pod známým jezem Pilař. Tento jez je velice nebezpečný, proto ho nesjíždějte! Raději své plavidlo přeneste po souši ať v pořádku doplujete do Majdaleny. Tam na vás bude čekat příjemné občerstvení na krásné louce :-)

91,1 - kemp Lužnice

Když se vydáte po Staré řece a překonáte rybník Rožmberk, čeká vás na pravém břehu kemp Lužnice. Tam se můžete posílit jídlem pitím i spánkem a to nejen ve vlastních stanech, ale je  tu i možnost ubytování v chatkách.

80,1 - kemp Měruše

V zákrutách Staré řeky najdete velice příjemný kemp Měruše. Je to nedaleko obce Vlkov a najdete zde poměrně velkou louku pro stanování i možnost ubytování v chatkách.

3,9 (Nová řeka) - tábořiště Starý Hamr

Když poplujete po Nové řece, tak nedaleko obce Mláka se nachází kemp Starý Hamr. Najdete zde veškerý luxus. Hned u kempu je restaurace Koliba, kde můžete zahnat břicha kručení. A vydáte-li se do Mláky (cca 800 m) narazíte na místní mlékárnu, kde máte možnost koupit si čerstvé mléčné výrobky.

8,7 (Nežárka) - tábořiště Hamr

U obce Val máte možnost přespat na divoké louce tábořiště Hamr. Nachází se na pravém břehu řeky Nežárky. Jedná se spíše o tábořiště pro vodáky dobrodružnější povahy - najdete zde pouze zdroj studené pitné vody a divoké luční bejlí. V obci je ale hospoda ;-)

74,8 - Vodácké tábořiště Ostrov

Vodácké tábořiště Ostrov je plně vybavené, s příjemnou obsluhou a dobrou dostupností do města. Je vhodné jak pro připluvší vodáky po Lužnici i po Nežárce, protože kemp Ostrov je přímo na jejich soutoku.

69,2 - kemp U Sloupu

Kemp U Sloupu je krásným místem s možností přespání v chatkách i na divoké louce přímo na břehu řeky. Areál je nově upravený a je tu dobré zázemí pro děti. Naše loděnice se nachází na okraji kempu u mostu a to jen kousek od autobusové zastávky.

38,8 - tábořiště U Ježka

Tábořiště u Ježka se nachází na pravém břehu Lužnice. Hned u tábořiště jsou skály se zajištěnýma lezeckýma cestama a krátkou ferrátou vhodnou pro začátečníky. V areálu tábořiště je restaurace.

27 - Country kemp

Country kemp se nachází na levém břehu řeky nedaleko obce Bečice. Leží asi v půli plavby na trase z Tábora do Bechyně. Najdete zde příjemnou obsluhu v hospůdce u vody a velkou louku pro stavbu vašich přístřešků.