O Půjčovně lodí samba

V Sambě děláme vše, co je v našich silách, aby si vodáci užili svůj jednodenní výlet nebo vícedenní dovolenou bez starostí a poznali tak krásu vodáctví na českých řekách. Naše práce nás baví a snažíme se ji dělat co nejlépe dovedeme. Snad se nám to i trochu daří a spokojených vodáků každý rok přibývá.

Co se u nás zrovna děje? To se dozvíte v aktualitách nebo na našem Fejsbuku a Instagramu.

Jaké vybavení si od nás můžete půjčit? Popis a obrázky najdete v seznamu vybavení.

Vodácké vybavení, které ještě může dobře sloužit a je na prodej, najdete zase tady.

Kde se vzala Samba?

V létě roku 2006 vypluli na české řeky první kanoe pod hlavičkou čerstvě založené  vodácké cestovky Povoda. První rok Povoda vyrazila asi na 10 vodáckých zájezdů na české řeky, v dalším roce se podívali kousek za hranice Česka, na Slovensko, a dnes vozí vodáky pádlovat téměř po celé Evropě. O dva roky později, než cestovka Povoda, vznikla Půjčovna lodí Samba. Ukázalo se, že po přátelské půjčovně lodí, která udělá pro vodáky vše, co je v jejich silách, je veliká poptávka, a tak Samba brzy přerostla svoji starší vodáckou sestru. 

Dnes máme na Sázavě, Otavě, Ohři, Lužnici a Moravě (ve spolupráci s půjčovnou InLife) velké množství kanoí a raftů pro širokou vodáckou základnu. Díky spolupráci s vodáckými kempy se nám povedlo vybudovat širokou síť loděnic, kde si můžete vypůjčit lodě a neplatíte nic za dopravu lodí

Kanoe Samba jsme zvolili po vyzkoušení různých typů kanoí od všech českých výrobců, ale kanoe Samba se ukázaly jako nejpohodlnější a nejstabilnější. V nabídce máme také nafukovací kanoe Baraka a nafukovací rafty Colorado, kajaky od české firmy Železný. Raftům jsme se dlouho bránili, přeci jen to není to pravé plavidlo na české klidné řeky, ale pro rodiny s dětmi nebo pro lidi, kteří se na kanoích bojí, jsou nenahraditelné.

Díky úzké spolupráci s CK Povoda máme k dispozici tým zkušených instruktorů, kteří se o vás postarají na firemních akcích, vodáckých zájezdech, nebo zajišťují bezpečnost na školních vodáckých kurzech.

Anička s Honzou (majitelé Půjčovny lodí Samba a Povody) každý rok na podzim vyrážejí objevovat nové destinace, úseky i celé řeky. Spolu s jejich dětmi a instruktory Povody (i některými Sambáky) se nejen zase o kousek zdokonalí v pádlování, ale poznají nové kouty nepoznaného a Anička pak z nových řek sestaví další prima zájezd Povody.