paddleboardy na Lužnici

Nově pro vás máme k zapůjčení i Paddleboardy! 

A co že to vlastně je, ten paddleboard? Paddleboard, nebo také SUP (zkratka anglického stand up paddle) je nafukovací plavidlo, které má tvar podobný klasickým surfům. Na paddleboardu se pádluje ve stoje, pádlo je poněkud delší než klasické kanoistické a můžete si ho nastavit podle vlastní výšky, neb je teleskopické. Jízda na SUPu vyžaduje notnou dávku stability, ale pokud je plavidlo nafouknuté správně, je tvrdé a stojí se na něm pohodlně. Při sjíždění jezů, což se na paddleboardu dá také (ne všechny), doporučujeme se snížit nebo si rovnou kleknout. 

SUPy půjčujeme v kompletu s pádlem a vestou. Není možné si na SUP přidělat 50l barel, ale na přední části je kovové očko, za které je možné si zaháknout menší loďáček na osobní věci a případně i helma. Helmu doporučujeme si zapůjčit v případě divočejší vody.

Kde se dá na SUPu na Lužnici jezdit? Za obvyklého stavu vody je možné sjet na paddleboardu celou Lužnici, doporučujeme ale úseky, které nejsou tolik meandrovité a je v nich více vody. Vyzkoušet jízdu si můžete také na přilehlých pískovnách a rybnících. Třeba v Dráchově.

Pro další informace, doporučení trasy nebo lekce jógy na Lužnici nám zavolejte na 604 811 220, rádi vám poradíme. 

Objednat lodě na Lužnici

S naší instruktorkou Aničkou se můžete domluvit na individuální i skupinové lekci SUPer jógy a SUPer fit. Nebo si můžete vyzkoušet pádlování na Dráchovském rybníku v kempu Fousek. Jóga na SUPu nabízí příležitost, jak velmi intenzivně protáhnout a posílit opravdu celé tělo. Během lekce budeme posilovat hluboké svaly, pracovat s těžištěm a středem těla, což vás jistojistě odvede od všech starostí a vy si budete užívat čistou hlavu a radost z pohybu pod širým nebem. SUPer fit je komplexní posilování celého těla. Tato lekce je dynamičtější. Těšit se můžete na rozpádlování, různé druhy výdrží a osvědčené cviky na zpevnění těla. Tempo lekce je přizpůsobeno všem na míru.