Aktuálně v Sambě

FIRST MOMENT - Víš už teď, že v létě vyrazíte na vodu? Pak objednej a zaplať lodě do konce března a uplatni slevu 10 % za First moment. Objednávej TADY.

(slevy se sčítají, maximální možná sleva je 25 %)

JARNÍ AKCE - Kalendář jarních akcí se už začíná rýsovat, tak mrkni, co se bude dít a vyraž s námi na Sázavský Sambamaraton nebo Velikonoční splutí Mastníku! Více info ZDE.

Více aktualit

Půjčovna lodí SAMBA

Vodácká diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
 • Josef bendl
  (18.12.2021 11:18)
  odpovědět

  Dobrý den. Na konec června plánujeme s lidmi z práce vodu na dva dny. Mohlo by nás být tak deset. Jednu z řek v Čechách, jednu jakou, ale na Moravu to už je daleko. Ideální by bylo, kdyby jsme mohli ty dvě noci být v jednom Kampu a pokud možno v chatkách. Ještě úplně nevím, jestli raft nebo kánoi. Mohl by jste nám něco připravit. Děkuji. 728334567

  • Martina - PL Samba
   (20.12.2021 17:01)
   odpovědět

   Ahoj Josefe, v takovém případě je variant poněkud hodně :) Jste skupinka začátečníků nebo už zkušenějších vodáků? Jste nějak vázaní na hromadnou dopravu nebo přijedete auty? Úseky pro plavbu by měly být na celý den nebo chcete na vodě být jen kratší dobu? Nevím, co přesně si představuješ pod pojmem ,,něco připravit" , ale třeba by ti pro inspiraci stačily naše doporučené trasy u každé z řek. Pokud bys potřeboval poradit více, napiš nám mail na info@pujcovna-lodi.cz :)

 • Nils
  (28.11.2021 13:35)
  odpovědět
  Helma pro děti na "Ohře".

  Dobrý den, tento text je přeložen pomocí google. Doufám, že je to srozumitelné ;-) Na příští rok plánujeme s (tehdy) 3 letou dcerou výlet na Ohři. Je zvyklá na vodní turistiku. Máme jí vzít helmu na uši? Zdravím a děkuji!

  • Martina - PL Samba
   (30.11.2021 13:49)
   odpovědět

   Ahoj Nils, helma pro děti na české řeky většinou není potřeba, maximálně na jezy. Pro váš klid jí můžete vzít třeba cyklistickou. V půjčovně dětské helmy bohužel nemáme k dispozici. Pěkný den, Ahoj

 • Vítek
  (13.09.2021 16:16)
  odpovědět
  Psi

  Ahoj. Chci se zeptat, zda je možné s sebou do velkého raftu vzít i dvě psiska?? Díky za odpověď :)

  • Elis - Sama
   (19.09.2021 13:24)
   odpovědět
   odpověď

   Ahoj, psy si můžeš vzít klidně sebou jsme dogfriendly :)

 • Lužnice

  Náš malý kolektiv se připojuje ke všem chválám - rychlé bezproblémové jednání, vyřešení každé situace, ochota, vstřícnost, dochvilnost.... Všichni, kteří nás právě od 3. do 10. 7. 2021 měli na starost (Katka, Jiří,...), odvedli výbornou práci. Děkujeme!!!!

 • Lucie
  (22.08.2021 13:50)
  odpovědět

  Ahoj, je vhodná nafukovací baraka pro dva dospělý a jedno dítě? Nebo jakou loď by jste doporučila. děkuju

  • Elis Samba
   (22.08.2021 17:26)
   odpovědět
   odpověď

   Ahoj Luci, záleží na tom jaké zkušenosti máte a na kterou řeku za jakého stavu chcete vyrazit. Baraka je dvoumístné plavidlo kam můžeš posadit opravdu malého porcilánka, cca do 5tí let. Budeme-li brát aktuální stav vody, lze vybrat i méně náročný úsek na rodinné kánoi. Podrobněji ti rádi poradíme po telefonu.

 • Kateřina
  (16.08.2021 11:58)
  odpovědět
  2 místa kanoe

  Dobrý den, znamená 2 místa kanoe, že se do ní vejde 6 lety porcelánek a 2 dospělí, nebo je potřeba 3 mistnou kánoi? Děkuji Katka

  • Elis
   (16.08.2021 14:03)
   odpovědět
   dotaz

   Ahoj, sedačku navíc do dubla lze dat v případě, když na lodí je dospělý kormidelník a má k tomu dva malé háčky :) pro tříčlennou rodinu bude více komfortnější spíše samba ve variantě prodloužené. Ahoj Elis

 • Anna
  (14.08.2021 00:07)
  odpovědět
  Raft x nafukovaci kanoe

  Ahoj, chystáme se ns konci srpna na úsek Sázava-Pikovice. Bohužel jeden člen naší výpravy bude muset přijet později i dříve odjet. Chtěla bych se zeptat, jestli bude na této trase dostatek vody, jak v tomto úseku voda teče a jestli budou odhadem sjízdné i jezy, abychom je nemuseli přenášet.

  • Elis Samba
   (16.08.2021 14:00)
   odpovědět
   dotaz

   Ahoj, aktuálně úsek do Pikovic je na nafukovací lodi nesjízdný a zdá bude ještě letos je neznámo, vše záleží na počasí. Tedy jestli zaprší a hladina vody výrazně stoupne, bude možné i odhadnout sjízdnost jezů a samotná náročnost trasy. I při vysoké hladině vody může byt řekla klidnější - vše se totiž odvíjí od průtoku vody. Ahoj ELis

 • Lucka
  (04.08.2021 16:38)
  odpovědět
  Sázava

  Ahoooj vodáci, prosím o radu. Koncem srpna chceme vyrazit poprvé na Sázavu (doteď jsme jezdili Vltavu) 4 dospělí a 4 děti (6-8 let). Měli by jste typy jaký úsek zvolit, který je vhodný pro děti a jaký tábor zvolit, kde je dobré zázemí. Chceme zůstávat v jednom kempu a odsud vyjíždět, vodu bychom jeli 2-3 dny. Děkuji za každou radu.

  • elis
   (16.08.2021 14:10)
   odpovědět
   dotaz

   Ahoj, jako dvou až tří denní výlet bych ti doporučila začít v Ledči a skončit v tábořišti Omaha (varianta dny) nebo protáhnout ještě o jeden den na vodě a vrátit lodě až v České Šternberku. Jako fájn místo přespání bych ti doporučila Horku, kde máš blízko vlak, který jezdi podél řeky Sázavy v pravidelném intervalu cca každé dvě hodiny. Ahoj ELis

  • Verča PL Samba
   (05.08.2021 09:26)
   odpovědět
   Úsek a kemp vhodný pro děti

   Ahoj Lucko, kempy vhodné pro děti jsou oba dva Sázavské stejně jako trasy kolem Sázavy. Kemp Pod Vrbou je více vodácký, přírodnější, kemp Sázavský ostrov je více komerční, s více hřišti pro děti. Trasu bych doporučila Ledečko - Sázava - Chocerady na dva dny. Pokud byste chtěli jet dny tři, začínala bych už v Českém Šternberku.

   • Lucka
    (06.08.2021 07:28)
    odpovědět
    Sázava

    Děkuji za odpověď. Pokud bychom se chtěli pohybovat mezi Horkou a Českým Šternberkem, s tím že by jsme se ubytovali v Kácově.... Je to reálné na dva dny a zázemí kempu je pro děti v Kácově?

 • Zuzka
  (04.08.2021 09:23)
  odpovědět
  Raft či kánoe

  Dobrý den, jsme čtyřčlenna rodina a rádi bychom vyrazili na cca 4 dni na Ohři. S touto řekou nemáme zkušenosti. Máme dvě dcery 7 a 9 let a uvažujeme, zda je lepsi si půjčit raft - pohodlí, být spolu... Jen jestli se s nim člověk moc nenadře. Nebo lépe na Ohři 2 kánoe? Předem Diky

  • Verča PL Samba
   (05.08.2021 09:11)
   odpovědět
   Raft či kánoe

   Ahoj Zuzko, ohře na většině úseků, kde se lodě půjčují, relativně teče, ale stále se jedná o velmi pohodovou řeku. Pokud děti už na vodě byly nebo to jsou mladí sportovci a na háčku v kánoi to zvládnou, doporučuji rozhodně plastové kánoe. Dalším bonusem je větší počet barelů, které si s sebou můžete vézt, pokud byste jeli se všemi věcmi "na těžko". Pokud si ale chcete užít pohodu, být na lodi všichni spolu a nepovezete moc bagáže, vyberte kratší úsek a užijete si to i na nafukovacím raftu.

 • Katka
  (27.07.2021 09:38)
  odpovědět
  obsazenost raftu

  Dobrý den, v srpnu jedeme na Sázavu ( z Horky do Sázavy . Jsme 4 dospělí - 2 muži a 2 ženy a 3 děti - 6 , 9 a 11 roků ( celkem vážíme dohromady 399 kg:-) . Doporučili byste jeden šestimístný raft nebo 2 čtyřmístné ? moc děkuji za odpověď

  • Alex - Samba
   (28.07.2021 15:11)
   odpovědět
   Šestimístný raft pro 7-členou skupinu

   Ahoj, 4 dospělé a 3 děti náš šestimístný raft zvládne a bude pro vás jednodušší společně upádlovat jednu loď než pokud by jste se rozdělili na dvě. Je totiž potřeba počítat s tím, že raft má větší ponor než loď plastová a nepojede tak rychle, tudíž je lepší mít na jedné lodi více dospělých, kteří jsou schopní pádlovat a tím raft pohánět kupředu. S tím souvisí také naše doporučení plánovat si na raftu denní úseky do délky 15 km a kratší.

celkem 846 záznamů na 85 stránkách.