Nejčastější dotazy

Objednání lodí

Musím ve formuláři vyplnit i pádla, vesty a barely, když jsou v ceně lodí?

Ano. Prosíme o co nejpřesnější vyplnění počtu všeho vybavení, které od nás chcete půjčit. Nějaké to pádlo nebo vesta navíc se na každé loděnici najde, ale je lepší mít vybavení objednané. Navíc pokud jedete s dětmi, je třeba vyplnit i dětské vybavení.

Do kdy nejpozději musím objednat lodě?

Hlavně soboty a státní svátky bývají vyprodané i 3 týdny dopředu, všední dny bývá volněji. Hlavně větším skupinám nebo delším výpůjčkám doporučujeme lodě objednat dostatečně včas. Potvrzená objednávka se dá upravovat a nemusíte se tak bát, že nebudete moci něco zrušit nebo přidat. Objednávky zaplacené předem (economy varianta) lze zrušit ještě 2 dny před vyplutím bez storna. Pokud chcete vyrazit na poslední chvíli, je nejlepší nám zavolat na 604 904 737 a domluvit se, na které loděnici je pro vás volná loď. 

Nevím, kde budeme končit, vyzvednete nás kdekoliv?

Plavbu je vždy dobré si alespoň přibližně naplánovat. Nejdůležitější je začátek plavby, aby se lodě a vy sešly na jednom místě :) Konec plavby se dá změnit i v průběhu plavby. Stačí nám zavolat a domluvíme se. Kdekoliv vás ale vyzvednout nemůžeme, ideálně by to mělo být v některé z mnoha našich loděnic. 

Výdej a sběr lodí

Mohu si vyzvednout lodě kdykoli?

Výdej lodí na většině našich loděnic probíhá vždy od 9 do 12 hodin, pokud není u výdejního místa na dané řece napsáno jinak, nebo pokud se s vámi nedomluvíme individuálně po telefonu. Výdej po 12 hodině je zpravidla komplikovaný, protože Sambák, který lodě vydává, musí ve 12 hodin vyrazit na jiné sběrné místo a mezitím ještě odvést třeba bagáž do několika kempů. Proto prosíme o respektování výdejního času. V případě, že budete mít zpoždění, zavolejte nám prosím na 604 904 737.

Přijeli jste na loděnici a nikdo tam není? 

Přijeli jste na loděnici dříve a nikdo tam není? Prosíme o chvíli strpení, sběr lodí je od 14 do 18 hodin. Loděnice jsou z většiny v kempech, kde je možné si dojít na oběd nebo občerstvení. Pokud spěcháte na vlak, zavolejte nám prosím a domluvíme se. 

V případě, že jste přijeli po 14. hodině a nikde nevidíte dodávku nebo auto s polepy Samba, zavolejte nám. Je možné, že se některý ze Sambáků zdržel třeba s převozem bagáže nebo je v koloně.

Dostanu potvrzení o převzetí lodí?

Ano. Při výdeji lodí nám elektronicky podepíšete převzetí výpůjčky a do několika minut vám na telefon dorazí SMS se shrnutím objednávky. Stejné potvrzení přijde i do mailu. Při odevzdání lodí nic nepodepisujete, jakmile si od vás lodě převezmeme, přijde vám SMS o vrácení lodí, stejně jako mail. 

Od papírových smluv jsme již před lety upustili, není tedy potřeba si objednávku tisknout. Stačí nám číslo objednávky nebo jméno a příjmení.

Obecné

Jsme na vodě poprvé, dostaneme školení při převzetí lodí?

Úplným začátečníkům doporučujeme, aby na vodu nejezdili sami, ale ideálně ve skupince se zkušenějšími vodáky. Zkušenější pak určitě rádi poradí méně zkušeným. 

Pokud má Sambák při převzetí lodí zrovna čas a není u loděnice fronta na výdej, určitě se ho na pár tipů zeptat můžete. Při výdeji lodí od nás dostanete mapičku s jezy, podle které se můžete orientačně řídit, nebo si stáhněte do mobilu aplikaci vodácká navigace, kde je spousta užitečných informací o vaší trase.

Odvezete nás zpět k autům?

Ne :) Jako půjčovna lodí neposkytujeme převoz osob, vozíme pouze lodě, vybavení a bagáž.

Od každé loděnice na všech řekách je možné se nějakým způsobem dostat zpět, ať už vlakem, autobusem nebo taxíkem. U seznamu loděnic na každé řece je uvedeno, jak nejlépe se tam dostanete.