paddleboardy na Otavě

Nově pro vás máme k zapůjčení i Paddleboardy! 

A co že to vlastně je, ten paddleboard? Paddleboard, nebo také SUP (zkratka anglického stand up paddle) je nafukovací plavidlo, které má tvar podobný klasickým surfům. Na paddleboardu se pádluje ve stoje, pádlo je poněkud delší než klasické kanoistické a můžete si ho nastavit podle vlastní výšky, neb je teleskopické. Jízda na SUPu vyžaduje notnou dávku stability, ale pokud je plavidlo nafouknuté správně, je tvrdé a stojí se na něm pohodlně. Při sjíždění jezů, což se na paddleboardu dá také (ne všechny), doporučujeme se snížit nebo si rovnou kleknout. 

SUPy půjčujeme v kompletu s pádlem a vestou. Není možné si na SUP přidělat 50l barel, ale na přední části je kovové očko, za které je možné si zaháknout menší loďáček na osobní věci a případně i helma. Helmu doporučujeme si zapůjčit v případě divočejší vody.

Kam na paddleboardu na Otavě vyrazit? Za obvyklého stavu vody je možné sjet na paddleboardu celou Otavu. Doporučujeme např. úsek ze Sušice do Horažďovic (16 km). Pokud jste ubytovaní v kempu Otavský ráj v Katovicích, můžete si paddleboard objednat tam a vyzkoušet jízdu na klidné vodě nad jezem (ne za vysokého stavu vody).

Pro další informace a doporučení trasy nám zavolejte na 604 904 737, rádi vám poradíme. 

Objednat lodě na Otavu