Aktuálně v Sambě

Ahoj vodáci,

lodě zůstanou ještě nějaký čas zazimované, ale vy už můžete plánovat letní dovolenou a využít 10% slevu first moment. Vztahuje se na objednávky vytvořené a zaplacené do konce března.

V dubnu se s námi vydejte na některou z jarních akcí!

Vaši Sambáci

Více aktualit
Sjízdnost Otavy

 

Otava

Loděnice půjčovny lodí SAMBA na Otavě

Sušice u vodáckého tábořiště u nádraží
(hlavní stan na Otavě)
9:00 - 12:00 nebo po tel. dohodě
12:00 - 14:00 jen pro "půldenky" na Rabí a vícedenky
Rabí (levý břeh před mostem)
(výdej lodí za manipulační poplatek - 200 Kč/objednávka)
sběr lodí - 14:00 - 18:00
výdej lodí po tel. dohodě
Horažďovice
(Kemp Horažďovice)
sběr lodí - 12:00 - 18:00
výdej lodí po tel. dohodě
Katovice
(Kemp Otavský Ráj)
výdej a sběr lodí - 9:00 - 18:00
Slaník
(kemp Slaník)
sběr lodí - 12:00 - 18:00
výdej lodí po tel. dohodě
Štěkeň
(tábořiště Štěkeň)
sběr lodí - 12:00 - 18:00
výdej lodí po tel. dohodě
Písek (občerstvení U Smetáka)
(manipulační poplatek - 200 Kč/objednávka)
sběr lodí -15:00 - 18:00
výdej lodí po tel. dohodě
Vrcovice (,,Na Cajsce")
(manipulační poplatek - 200 Kč/objednávka)
12:00 - 18:00
 

Při vypůjčení, nebo vrácení lodí v našich loděnicích máte dopravu lodí zdarma (pouze v Písku a ve Vrcovicích je potřeba zaplatit malý manipulační poplatek, který je ale stále o dost nižší, než by byla cena dopravy a na Rábí se platí při výdeji lodí, sběry jsou již zdarma). Podmínkou dopravy zdarma je dodržení výše uvedených časů, příp. telefonická dohoda na jiném čase.

Základna Sušice - u vodáckého tábořiště, u nádraží

základna Sušice

Výdej lodí: denně 9:00 - 12:00. Pokud v Sušici začínáte plavbu na více dní nebo vyrážíte jen na Rabí, rádi vám půjčíme lodě i později, nejpozději však do 14:00.
GPS: 49°14'58.865"N, 13°32'53.018"E
ONLINE MAPA

Naši základnu v Sušici naleznete vedle sušického vodáckého tábořiště (u nádraží). Výdejna leží přímo na břehu Otavy, cca 150 m pod jezem.
Na tábořišti můžete před plavbou přenocovat, nebo zde můžete nechat stát vaše auta po dobu plavby.

Loděnice s možností platby kartou.

Kudy k výdejnímu místu:

Autem: Pokud přijíždíte do Sušice od Horažďovic, naši základnu uvidíte po levé straně silnice, ještě než vjedete mezi první sušické domy. Základna leží hned u odbočky do sušického vodáckého tábořiště.

Vlakem: Od vlakového nádraží v Sušici dojdete na tábořiště, projdete tábořiště až k řece Otavě. Podél řeky půjdete po proudu, projdete pod železničním mostem, kolem jezu a najdete nás cca 100 m pod jezem vlevo.

Loděnice Rabí

Rabí

Sběr lodí: denně 14:00-18:00 (výdej lodí po dohodě za manipulační poplatek viz ceník)
GPS: 49.273942, 13.618948
ONLINE MAPA

Lodě vybíráme na louce před mostem na levém břehu s výhledem na hrad Rabí. Zpátky do Sušice vozíme lidi za 50 Kč/osoba. Pokud chcete na jídlo nebo autobus, vydejte se do Rabí (asi kilometr od řeky).

Kudy k loděnici pod hradem Rábí:
Autem: Pokud jedete směrem ze Sušice na Strakonice, odbočte asi 200 metrů před Rabím doprava na Žichovice. Za dalších 200 metrů uvidíte most. Těsně před ním zatočte doprava k řece. Pokud jedete směrem od Strakonic do Sušice, projeďte Rabím a za 200 metrů zatočte doleva a dojedete k mostu.

Autobusem: Autobus staví ve středu Rabí, asi 1,5 kilometru od řeky. Řeka je na jih od vás. Obejděte hrad z levé strany a krátkou lesní cestou se dostanete k mostu.

Vlakem: Nejbližší vlaková zastávka se nachází v Žichovicích, 20 minut pěšky od sběrného místa. Z nádraží se vydejte rovně a na hlavní zahněte do leva. Držte se silnice a značek směrem na Rabí. Vyjdete ze Žichovic a za dalších 500 metrů narazíte na silniční most. Přejděte ho a na druhé straně napravo od silnice je naše sběrné místo."

Loděnice Horažďovice

loděine Horažďovice

Sběr lodí: denně 12:00-18:00 (výdej lodí po dohodě)
GPS: 49.320165, 13.696449
ONLINE MAPA

Lodě sbíráme přímo v kempu Vodácký kemp Horažďovicena levém břehu Otavy u fotbalového hřiště těsně nad jezem. Výlet ze Sušice do Horažďovic je ideální jednodenní vodácký výlet.

Kudy ke kempu v Horažďovicích:
Autem: Pokud jedete směrem na Strakonice, odbočte doprava za cedulí místního Aquaparku přibližně ve středu Horažďovic. Pokud jedete směrem na Sušici odbočte doleva před značkou Aquaparku. Před parkovištěm Aquaparku se nachází fotbalové hřiště s kempem na straně řeky.

Vlakem: Vlakové nádraží je přibližně 15 minut cesty od kempu. Když vyjdete z nádraží, dejte se doleva. Řeka je na jihozápad. Přejděte hlavní silnici a dejte se znovu doleva. Za pár metrů dojdete k památníku Jana Husa, dejte se doleva a pokračujte rovně až k řece. Jděte proti proudu s řekou na levé straně až dojdete k pěší lávce přes náhon. Přejděte jí a po levé straně je fotbalové hřiště, kde se kemp nachází.

Loděnice Katovice

loděnice Katovice

Výdej a sběr lodí: denně 9:00-18:00
GPS: 49°16'19.855"N, 13°49'37.587"E
ONLINE MAPA

Lodě sbíráme přímo v kempu v Katovicích. Je to ideální místo pro zakončení vaší dvoudenní plavby po Otavě (úsek Sušice - Horažďovice - Katovice).

V Katovicích je možnost vyzkoušet si jízdu na Paddleboardech! Nad katovickým jezem je klidná hladina, kde si mohou paddleboardy vyzkoušet i začátečníci. Více informací na 603 553 535.

Kudy ke kempu v Katovicích:
Autem: Pojedete po silnici od Strakonic na Horažďovice. V obci Katovice na "náměstí" zabočíte doleva a kroutící se ulička (Mlýnská) vás dovede až ke kempu Otavský ráj.

Vlakem: Vlaková zastávka v Katovicích leží na druhém břehu Otavy, ca 1 km od kempu.

Loděnice Slaník

loděnice Slaník

Sběr lodí: denně 12:00-18:00 (výdej lodí po dohodě)
GPS: 49°15'45.5"N 13°56'39.7"E
ONLINE MAPA

Lodě sbíráme přímo ve vodáckém tábořišti Slaník, které se nachází u jezu Slaník. Ve Slaníku můžete ukončit dvoudenní plavbu z Horažďovic(úsek Horažďovice - Katovice - Slaník), nebo pouze využít pohodový kemp pro nocleh, při vícedenní plavbě.

Kudy ke kempu na Slaníku:
Autem: Pojedete po silnici od Strakonic na Písek. Cca 2 km za Strakonicemi je odbočka vpravo značená na Slaník. Ve vsi již najdete cedule značení do kempu. Po hrázi rybníka jeďte prosím velmi pomalu. Děkujeme.

Vlakem: Nejbližší vlaková zastávka je ve Strakonicích. Přejdete přes jez a poté to jsou 2,2 km pěšky.

Vodácké taxi: Můžete využít služby vodáckého taxi z katovického kempu Otavský Ráj na čísle: 602 148 063. Objednávejte prosím dopředu.

Loděnice Štěkeň

loděnice Štěkeň

Sběr lodí: denně 12:00-18:00 (výdej lodí po dohodě)
GPS: 49.2658311N, 13.9963342E
ONLINE MAPA

Lodě sbíráme přímo ve vodáckém tábořišti Štěkeň, které se nachází pod oblíbeným štěkeňským jezem vlevo. Štekeň využívají vodáci pro nocleh při vícedenní plavbě (poskytujeme sem převoz zavazadel) nebo jako cílovou stanici.

Kudy k tábořišti Štěkeň:
Autem: Pojedete-li od Písku, projedete ve Štěkni náměstím a za poštou se dáte doleva a pak hned doprava. Silnice vás pak dovede až do tábořiště.

Autobusem: Autobusová zastávka se nachází na náměstí, 1 km chůze od tábořiště.

Vodácké taxi: Můžete využít služby vodáckého taxi z katovického kempu Otavský Ráj na čísle: 602 148 063. Objednávejte prosím dopředu.

Loděnice Písek

loděnice Písek

Sběr lodí: denně 15:00-18:00 (výdej lodí po dohodě)
GPS: 49.308013, 14.125279
ONLINE MAPA

Naše loděnice je v Písku 100 m nad jezem u občerstvení U Smetáka. Sběr lodí probíhá na pravém břehu řeky. Je to ideální místo na zakončení týdenní plavby po Otavě, dojdete odsud na vlak i na autobus a můžete si ještě prohlédnout město a starý kamenný most (nejstarší most v ČR).

Při vracení lodí v Písku platíte pouze manipulační poplatek ve výši 200 Kč/objednávka.

Kudy ke sběrnému místu:

Autem: Pokud jedete směrem na České Budějovice, odbočte doprava u McDonaldu, přejeďte koleje a zase odbočte doprava. Na další křižovatce odbočte doleva a jeďte stále rovně dokud nedojedete na malé parkoviště u řeky.

Vlakem: Vlakové nádraží je přibližně 30 minut cesty od řeky směrem na severozápad. Pokud vyjdete z nádraží dejte se doleva a držte se podél hlavní silnice v Písku. Až dojdete k řece, dejte se do leva a držte se cyklostezky, která se podél řeky táhne a dojdete po ní až k restauraci u Smetáka.

Loděnice Vrcovice

loděnice Vrcovice

Sběr lodí: denně 12:00-18:00
GPS: 49°21'16.4"N, 14°08'51.7"E
ONLINE MAPA

Sběrna lodí ve Vrcovicích leží několik kilometrů jižně od Písku. Je to ideální místo na zakončené týdenní plavby po Otavě. 

Za dopravu lodí platíte pouze manipulační poplatek ve výši 200 Kč/objednávka.

Lodě vracejte až v hospodě u Cajsů! Podjeďte plynovou lávku, splujte dva říční prahy a pak zastavte vpravo.

Kudy ke sběrnému místu:

Autem: Projeďte obec Vojníkov směrem od Písku. Za Vojníkovem odbočte vlevo na malou asfaltku a po ní dojedete až do kempu a k hospodě U Cajsů.

Vlakem a autobusem: Vlaková zastávka leží cca. 3 km od kempu.