Aktuálně v Sambě

Ahoj vodáci,

lodě zůstanou ještě nějaký čas zazimované, ale vy už můžete plánovat letní dovolenou a využít 10% slevu first moment. Vztahuje se na objednávky vytvořené a zaplacené do konce března.

V dubnu se s námi vydejte na některou z jarních akcí!

Vaši Sambáci

Více aktualit
Sjízdnost Lužnice

 


 

Lužnice

Doporučené denní etapy po řece Lužnici

Chcete splout Lužnici a nevíte přesně odkud kam? Zde naleznete trasy doporučených a osvědčených vodáckých výletů na Lužnici. Trasy jsou naplánovány tak, abyste začínaly a končily v našich loděnicích, které jsou vždy poblíž kempu. Vlaková zastávka také není daleko, takže se případně k místu vyplutí dopravíte pohodlně vlakem, autobusem nebo pomocí místní taxislužby.

TIP: V případě, že se chystáte přijet vlastním autem, doporučujeme si jej nechat v místě ukončení plavby a na start se dostat pomocí hromadné dopravy.

1 denní vodácké výlety na Lužnici  
2 denní vodácké výlety na Lužnici  
3 denní vodácké výlety na Lužnici  
4 dny na vodě na Lužnici  
8 dní na Lužnici  
 

Jednodenní výlety:

Naše dovozní místa na horním toku řeky najdete po jednodenních úsecích. Ke svému jednodennímu vodáckému výletu si tedy můžete vybrat jakoukoli trasu. Jen je dobré plavbu naplánovat tak, abyste začínali a končili v naší loděnici. My doporučujeme následující trasy:

Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena (kemp Majdalena) - 12 km, 4-5 hodin

Jedná se o nejčastěji splouvaný úsek Lužnice. Proplujete mnoha zákruty řeky, kde se můžete kochat krásnou divokou přírodou. Říká se, že je to nejkrásnější úsek celé řeky - no posuďte sami :-). DOPRAVA LODÍ ZDARMA

Při vodním stavu na jezu Pilař do cca 170 cm je úsek splavný i pro začátečníky, kterým při vyšším stavu vody rádi doporučíme jiný úsek.
Plavba končí v kempu Majdalena (vlevo),který je dobře označen. Můžete si zde dát třeba něco dobrého k snědku a vyrazit na vlak, který je nedaleko.

Dráchov (tábořiště Fousek) - Roudná (kemp Pohoda) - 13 km, 3-4 hodiny

Úsek vhodný pro úplné začátečníky. Lužnice zde má široké koryto a dostatečnou hloubku vody, dá se sjíždět i na paddleboardech.
Plavba začíná v tábořišti Fousek u dráchovského mostu. Řeka tu má klidný tok i za vyššího stavu vody. Pozor ale na první jez Čejnov, který je nesjízdný a přenáší se po levém břehu. Další jezy jsou sjízdné. Jako ideální zastávku pro rodiny s dětmi doporučujeme kemp Spartak v Soběslavi, kde najdete písečnou pláž se skluzavkou, minigolf a občerstvení.

Konec plavby je možný na pravém břehu řeky před pěší lávkou nebo v kempu Pohoda, kam však musíte loď dotáhnout asi 300 m. Z Roudné zpět do Dráchova můžete využít autobusu. Vlak v Roudné už nejezdí.

Tábor (restaurace Na Brusírně) - Bečice (kemp Country) - 14 km, 5-7 hodin

Na dolním toku řeky doporučujeme zejména tuto trasu. Atraktivní úsek řeky plný sjízdných jezů, kde si za vyššího stavu vody užijete i peřeje. Řeka je široká a lemují ji roztomilé chatové osady, mlýny a zalesněné skalní útvary.
Cestou je několik malebných zastávek s občerstvením, jako například Harrachovka nebo U ježka, které jsou vyhlášenými místy k odpočinku. Dokonce zde můžete zdolat i jednu malou ferratu. 

Lodě odevzdáte v kempu Country, který je první ze tří kempů v Bečicích. Je zde i občerstvení s posezením a příjemnou obsluhou. Pokud si v kempu necháte auto (doporučujeme), nezapomeňte prosím zaplatit parkovné. Pro návrat do Tábora doporučujeme využít táborských taxislužeb.

Lodě objednávejte zde

Dvoudenní výlet:

Pokud plánujete vícedenní výlety, doporučujeme projít si také podrobnější popis úseků u jednodenních tras. Samozřejmě nám můžete zavolat 604 904 737 a my vám rádi poradíme.

Suchdol n. Lužnicí – Starý Hamr (kemp Mláka)

1. den: Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena - 12 km
2. den: Majdalena - Starý Hamr (kemp Mláka) - 14 km

První den plavby vás nadchne trasa plná meandrů v krásné přírodě. Místo pro přespání najdete v plně vybaveném vodáckém kempu Majdalena. Druhý den se po hodině plavby koryto za rozvodím narovná a vy poplujete po tzv. Nové řece. Později se Nová řeka vlévá do Nežárky, po které doplujete do krásného rodinného kempu Mláka. V místní restauraci Koliba doporučujeme ochutnat grilované speciality, burgery či skvělé pivo. K dopravě z kempu můžete využít taxi nebo autobus vzdálený 10 minut pěšky.

Tábor (Na Brusírně) – Bechyně

1. den: Tábor (restaurace Na Brusírně) - Bečice (Country kemp) - 12 km
2. den: Bečice (Country kemp) - Bechyně - 16 km

Pro dvoudenní výlet se vyloženě nabízí trasa z Tábora do Bechyně. První den na vás čekají sjízdné jezy, široká řeka a za vyššího stavu vody i peřeje. Řeku zde lemují chatové osady, mlýny a skalní útvary. Cestou doporučujeme občerstvit se na Harrachovce nebo U Ježka. Přespat můžete v Country kempu v Bečicích. Druhý den splujete o kousek delší úsek do Bechyně, kde se můžete pokochat Stádeckým řetězovým mostem nebo zříceninou Dobronice. V Bechyni ukončíte plavbu mezi Duhovým mostem a jezem Horní mlýn, na pravém břehu řeky za loděnicíc Jiskra. O pár metrů dál vás čeká příjemná restaurace. Cesta na vlak trvá 10-15 minut. Pokud si v Bechyni necháváte auto, prosíme vás, abyste neparkovali přímo u řeky. Děkujeme.

Starý Hamr (kemp Mláka) – Dráchov (tábořiště Fousek)

1. den: Starý Hamr (kemp Mláka) - Hamr (tábořiště Hamr) - 20 km
2. den: Hamr - Dráchov (tábořiště Fousek) - 14 km

Krásná, a za vyššího stavu vody i svižná, plavba mezi malebnou jihočeskou krajinou. Po převzetí lodí je potřeba přeplout řeku na druhý břeh a přetáhnout loď pod nesjízdný jez. Při vyšším stavu vody se potřeba pod jezem nasednout dál, tvoří se zde válec. Pak už na vás čeká pěkná celodenní plavba. Cestou doporučujeme zastávku v zámecké zahradě zámku Jemčina a občerstvit se v restauraci Konibar. Na přespání je ideální vybavené tábořiště Hamr s novými sprchami, WC, kioskem a super restaurací, kde si pochutnáte na steaku či pravé italské pizze. Druhý den na vás čeká kratší jednodenní úsek, který ukončíte v naší loděnici Dráchov. Odtud se dostanete za 5 minut na vlakové nádraží Řípec–Dráchov nebo za minutu na autobusovou zastávku Dráchov U mostu. Možnosti parkování aut přímo v kempu.

PO STARÉ ŘECE Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) – Lužnice

1. den: Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena - 12 km
2. den: Majdalena - Lužnice (kemp Lužnice) - 20 km

V prvním dni si užijete četné meandry Lužnice. K přespání doporučujeme vybavený vodácký kemp Majdalena. Druhý den je plavba více dobrodružná. Asi po hodině plavby se na rozvodí vydáte vlevo po staré Lužnici. Její úzké koryto se klikatí až k rybníku Rožmberk, jehož přeplutím (cca 2 hodiny) ukončíte plavbu v plně vybaveném kempu Lužnice. Vlaková zastávka je 5 minut chůze od kempu.

Doporučujeme vyrazit včas, jelikož plavba v druhém dni je časově náročná. Vhodnou zastávku najdete ve Staré Hlíně, kde je výborná restaurace a stánek s domácí zmrzlinou. Za vyššího vodního stavu nebo po bouřkách není trasa vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi. Více info o aktuálním stavu na 604 811 882.

Lodě objednávejte zde

Třídenní výlet:

Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) – Hamr (tábořiště Hamr)

1. den: Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena (kemp) - 12 km
2. den: Majdalena (kemp) - Starý Hamr (kemp Mláka) - 14 km
3. den: Starý Hamr (kemp Mláka) - Hamr (tábořiště Hamr) - 20 km

První den plavby vás nadchne trasa plná meandrů v překrásné přírodě. Přespat můžete první den ve vybaveném vodáckém kempu Majdalena. Druhý den se řeka za rozvodím narovná a vy poplujete po tzv. Nové řece, do které se později vlévá Nežárka, po které doplujete do kempu Mláka. Tady doporučujeme navštívit místní restauraci Koliba a ochutnat jejich výtečné jídlo a pivo. Třetí den se můžete těšit na tekoucí úsek. Hned na startu musíte přepádlovat na druhý břeh řeky a přetáhnout nesjízdný jez. Pozor, při vyšším stavu vody je nutné nasedat až dál pod jezem, tvoří se zde vodní válec. Po cestě se zastavte v zámeckém parku zámku Jemčina nebo v restauraci Konibar. Konec trasy je v tábořišti Hamr. Pokud zde nejste vlastním autem (možnost parkování v kempu), můžete využít dopravu, kterou zajišťuje obsluha kiosku, případně taxikem na vlak do Veselí n. Lužnicí.

Dráchov (tábořiště Fousek) – Bečice (Country kemp)

1. den: Dráchov (tábořiště Foousek) - Roudná (kemp Pohoda) - 13 km
2. den: Roudná (kemp Pohoda) - Tábor (Harrachovka) - 20 km
3. den: Tábor (Harrachovka) – Bečice (Country kemp) - 9 km

Pohodový výlet, kdy první den doplujete pohodovým tempem do kempu Pohoda, který najdete na pravém břehu řeky. Výstup z vody je ve slepém rameni (je označeno). Lodě je potřeba od výstupu z vody dotáhnout asi 200 m k zadní brance kempu nebo zamknout u vody. Druhý den se můžete těšit na sjízdné jezy a peřejky. Přespání pak doporučujeme ve vodáckém kempu Harrachovka (výstup z řeky vpravo, hned za cvičnými peřejemi). Třetí den na vás čeká kratší úsek řeky s koncem v Bečicích. Doporučujeme si zde zaparkovat auto nebo pro cestu do Tábora na vlak využít táborských taxislužeb (cca 500 Kč).

PO STARÉ ŘECE Suchdol n. Lužnicí – Dráchov

1. den:Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena (tábořiště Majdalena) - 12 km
2. den: Majdalena – Lužnice (tábořiště Lužnice) - 20 km
3. den: Lužnice – Dráchov - 21,5 km

Vícedenní výlety je dobré plánovat i s ohledem na stav vody. Proto před objednáním doporučujeme shlédnout mapu sjízdnosti řeky nebo trasu zkonzultovat s námi na 604 904 737.

Lodě objednávejte zde

Čtyřdenní výlet:

Suchdol n. Lužnicí – Dráchov 

1. den: Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena (kemp Majdalena) - 12 km
2. den: Majdalena - Starý Hamr (kemp Mláka) - 14 km
3. den: Starý Hamr (kemp Mláka) - Hamr (tábořiště Hamr) - 20 km
4. den: Hamr (tábořiště Hamr) - Dráchov (tábořiště u Fouska) - 14 km

Dráchov – Bechyně

1. den: Dráchov (tábořiště u Fouska) - Roudná (kemp Pohoda) - 13 km
2. den: Roudná - Tábor - 20 km
3. den: Tábor - Bečice (kemp Country) - 11 km
4. den Bečice - Bechyně - 16 km

Při plánování vícedenních výletů doporučujeme využít informace z jednodenních a vícedenních úseků. Neváhejte zavolat na 604 904 737, rádi vám poradíme.

Osmidenní vodácká dovolená na Lužnici

Po Nové řece:

1. den: Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena - 12 km
2. den: Majdalena - Starý Hamr (kemp Mláka) - 14 km
3. den: Starý Hamr - Hamr (tábořiště Hamr) - 20 km
4. den: Hamr - Dráchov (tábořiště Fousek) - 14 km
5. den: Dráchov - Roudná (kemp Pohoda) - 13 km
6. den: Roudná - Tábor (U Ježka/Harrachovka) - 20km
7. den: Tábor - Bečice (kemp Country) - 11 km
8. den: Bečice - Bechyně - 16 km

Po Staré řece:

1. den: Suchdol n. Lužnicí (jez Tušť) - Majdalena - 12 km
2. den: Majdalena - Stará Hlína - 14 km
3. den: Stará Hlína - Vlkov (kemp Měruše) - 17 km
4. den: Vlkov - Dráchov (tábořiště Fousek) - 11 km
5. den: Dráchov - Roudná (kemp Pohoda) - 13 km
6. den: Roudná - Tábor (U Ježka/Harrachovka) - 20km
7. den: Tábor - Bečice (kemp Country) - 11 km
8. den: Bečice - Bechyně - 16 km

Při tomto výletě splujete v podstatě celou Lužnici. Užijete si tak krásně divokou přírodu a meandrující horní tok řeky i divočejší peřejnatou vodu v dolním úseku. Za Majdalenou můžete zvolit buď Starou řeku (kde se ale nevyhnete pádlování přes rybník Rožmberk) nebo Novou řeku.

Lodě objednávejte zde