Vodácké akce

Jarní splutí Chrudimky

30. 3. 2024

Jedná se přibližně o 10km dlouhý úsek řeky Chrudimky, který je klasifikován obtížností do WW I. V roce 2011 se podařilo po mnoha jednáních skautům z Ronova zajistit navýšení vodního stavu na splutí Chrudimky z přehrady vodní nádrže přehrady Seč I do Mezisvětí. Junák - svaz skautů a skautek ČR - středisko Ronov nad Doubravou se tímto stal organizátorem 1. ročníku zbrusu nové vodácké akce.

Velikonoční splutí Mastníku

31. 3. 2024

Mastník je potok o obtížnosti WW 1. Jeho splutím si můžete zpříjemnit Velikonoční neděli, protože právě v tomto termínu je zajištěna voda. Splouvaný úsek ze Sedlčan do Radiče příjemně teče a meandruje. Potok Mastník si na vás připravil i pár peřejek a sjízdných jezů.

Odemykání Doubravy

6. 4. 2024

Doubrava je říčka na Vysočině, která nabízí příjemné pohoupání na vodě o náročnosti WW I-II. Na Doubravu je nejlepší vyrazit v době vypouštění Pařížovské vodní nádrže, které se koná jednou ročně vždy první dubnový víkend. Nejzajímavějším a také nejnáročnějším místem je peřej Martin, kde plaváčky chytají místní hasiči a kolem řeky jsou davy "fanoušků".

Odemykání Sázavy

13. 4. 2024

Odemykání Sázavy je vždy symbolickým zahájením letní vodácké sezóny, tak se přijeďte svést na pěkné jarní vodě z Týnce nad Sázavou do Pikovic pod Medníkem, kde na vás čeká několik sjízdných jezů a peřejí, krásné okolí řeky a prázdná řeka. 

Sázavský Sambamaraton

27. 4. 2024

Sázavský Sambamaraton je přátelský vodácký závod určený pro širokou vodáckou veřejnost, který se jede na 2-místných plastových kánoích. Koná se každoročně a je-li příznivý vodní stav, mívá trať cíl v Pikovicích. Spolu s krátkou otočkou proti proudu v polovině trasy a meziběhem na Zbořený Kostelec trasa měří většinou klasických maratonských 42 195 metrů. Náročnost závodu je nastavena tak, aby ho zvládl téměř každý.

Vodácká škola pro pokročilé

1. 5. 2024

Na Sázavě pořádá Půjčovna lodí Samba spolu s CK Povoda již několikátý ročník vodácké školy pro pokročilé vodáky. 

Divoká Orlice

4. 5. 2024

Divoká Orlice je svižně tekoucí řeka o obtížnosti WW 1-2. Splouvá se úsek od Pastvinské přehrady do Bohousové (WW1, 22 km), případě od Pastvinské přehrady do kempu Vochtánka v Potštejně (WW1-2, 22 + 10 km Litického oblouku).

Dětská vodácká škola

2. 6. 2024

Pro všechny "malé" vodáky a vodačky připravila Povoda na Sázavě dětskou vodáckou školu. Dětem zapůjčíme vybavení – kanoe Samba, pádla, vesty a barely, a děti si užijí den plný zábavy na vodě pod taktovkou instruktorů z Povody.

Přes 3 jezy Prahou

28. 9. 2024

Závod Napříč Prahou – Přes 3 jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce a s cílem na ostrově Štvanice. Pro ty, co zrovna netouží závodit na pramici je připraveno volné splutí. Plavba kolem Vyšehradu, Národního divadla, pod Karlovým mostem a zakončená na Štvanici určitě stojí za to. Přes Prahu můžete plout na kanoi, kajaku, nafukovací kanoi nebo raftu. Naše kanoe Samba se na záludných pražských jezech určitě osvědčí.