Aktuálně v Sambě

Ahoj vodáci,

lodě zůstanou ještě nějaký čas zazimované, ale vy už můžete plánovat letní dovolenou a využít 10% slevu first moment. Vztahuje se na objednávky vytvořené a zaplacené do konce března.

V dubnu se s námi vydejte na některou z jarních akcí!

Vaši Sambáci

Více aktualit

Půjčovna lodí SAMBA

Školní vodácké kurzy

Na zapůjčení vodáckého vybavení pro školní vodácké kurzy nabízíme zvýhodněné školní ceny! Vodácké výlety pro základní, střední i vyšší odborné školy organizujeme nejčastěji v květnu, v červnu a v září. Pro Váš školní vodácký kurz zajistíme nejen kvalitní vodácké vybavení, ale i zkušené vodácké instruktory, převoz bagáže, nebo stravování. 

Školám poskytujeme SLEVU 15 % NA ZAPŮJČENÍ KANOÍ SLEVU 10 % NA ZAPŮJČENÍ RAFTŮ ze standardního ceníku zapůjčení lodí. Slevu lze kombinovat s množstevní slevou a dalšími - až do výše -25 %. Více viz ceník pro vybranou řeku. 

Zapůjčení vybavení pro školy zahrnuje:

  • pomoc s plánováním trasy/denních etap
  • zapůjčení vodáckého vybavení (stabilní kanoe Samba nebo 4-místné a 6-místné rafty Colorado, pádla, certifikové vesty, barely)
  • dopravu vodáckého vybavení na Sázavu, Otavu, Ohři, Lužnici a Moravu zdarma, pokud plavbu začínáte a končíte v některé z našich loděnic. Na ostatní řeky dopravujeme vodácké vybavení za zvýhodněnou cenu 5 Kč/km

Poskytujeme i převoz bagáže za 40 Kč/zavazadlo/den, avšak pouze mezi vybranými a spolupracujícími kempy. V případě, že zvolíte jinou trasu, je třeba ji s námi předem konzultovat, zda to bude možné. Může se stát, že za převoz bagáže do jiných kempů budeme případně účtovat příplatek.

Nejste-li si jisti, jaká cena vychází pro vaši skupinu, napište nám poptávku na info@povoda.cz. Rádi vám uděláme kalkulaci a doporučíme vhodnou trasu.

Služby vodáckých instruktorů

Vodácké instruktory pro Vás zajistíme ve spolupráci s vodáckou cestovkou POVODA. Dle metodického pokynu MŠMT by měl skupinu na školních vodáckých kurzech doprovázet 1 instruktor na každých 5 kanoí (nebo 2 rafty), tedy na každých 10 žáků.

Všichni naši vodáčtí instruktoři absolvovali akreditované kurzy "Instruktor vodní turistiky", navíc procházejí každoročně školením bezpečnosti na vodě a první pomoci.

Naučí žáky ovládat kanoi, dohlížejí na bezpečnost v průběhu plavby - hlavně při sjíždění jezů - a v neposlední řadě mají připraveno mnoho her na vodě i na suchu.

školní vodácké kurzy na řece Sázavě Otavě i jinde...

Rezervace a platba

Pro rezervaci školního vodáckého kurzu potřebujeme znát termín, počet osob,  nebo lodí, které budete potřebovat (alespoň přibližně) a řeku, na kterou chcete vyrazit. Dejte nám také vědět, zda budete potřebovat vodácké instruktory, převoz bagáže, nebo další služby. Pokud si nevíte rady s naplánováním trasy, rádi Vám poradíme. 

Objednávku zašlete přes objednávkový formulář (uveďte poznámku, že se jedná o školní kurz, připojte i fakturační údaje školy) nebo nám jednoduše napiště e-mail. Nazpět zašleme potvrzení rezervace a údaje pro platbu (proforma faktura na celou částku).

Školám neúčtujeme žádné storno poplatky při malých změnách počtu žáků na poslední chvíli! Chápeme, že vždycky někdo onemocní nebo z jiných důvodů nakonec na vodácký kurz nemůže.

Pokud budete potřebovat fakturu, pošlete nám prosím i fakturační údaje školy.

Vaše další dotazy rádi zodpovíme a objednávky ochotně vyřídíme na tel: 736 643 018, nebo pište na e-mail: info@povoda.cz

Další služby:

 

V případě zájmu zajistíme v naší polní kuchyni stravování 5x denně a pitný režim (=ke všem jídlům jsou zajištěny nápoje – čaj, nebo šťáva). Stravování zajišťujeme pouze na školních výletech s instruktorem trvajících min. 4 dny.

Večeři vaříme večer v kempu za pomoci žáků. (Pomoc žáků s přípravou večeře považujeme za důležitou především proto, aby se naučili sami se o sebe postarat v polních podmínkách a že je potřeba občas přiložit ruku k dílu. Jedná se především o jednoduché práce typu loupání brambor apod.)

Na Vaše dotazy se těšime na emailu info@povoda.cz.

Několik návrhů na školní výlety po Sázavě a Otavě

Dvoudenní plavba vhodná i pro úplné začátečníky je mezi Horkou a Českým Šternberkem.

Začátek plavby je v kempu v obci Buda - Horka II, který se nachází na pravém břehu řeky Sázavy nad jezem. Kemp je hned za rohem od vlakové zastávky. V kempu Horka II - Buda si vyzvednete vodácké vybavení a vyrazíte po proudu. Čeká vás 16 kilometrů po vodě se 3 jezy. Přespání v pěkném tábořišti Omaha.
Druhý den vás čeká 17 km dlouhá plavba přes Kácov (možnost prohlídky pivovaru) a další 4 jezy. Na oběd se můžete zastavit za třetím jezem v Soběšíně. 
Lodě a ostatní vybavení vrátíte v Českém Šternberku vlevo za mostem. Výlet můžete zakončit návštěvou hradu Český Šternberk. Vlakovou zastávku pak naleznete nedaleko na protějším břehu.

Dva dny na spodním toku Sázavy

Pokud si chcete užít 2 dny plavby po spodním toku řeky Sázavy, tak okuste úsek Zlenice - Týnec - Pikovice. Ve Zlenicích u hotelu Kormorán najdete kemp, kde se dá přespat, stejně tak v Týnci nad Sázavou
První den ze Zlenic do Týnce ujedete ca 17 km po klidné řece s několika jezy, kde si žáci dobře osvojí základní záběry v kánoi.
Druhý den vás čeká 16 kilometrů plavby s několika jezy a s velkým množstvím peřejí. Oběd si můžete dát v klasických vodáckých hospodách v Krhanicích nebo Kameném Přívoze. Lodě nám vrátíte v Pikovicích, v kolébce českého trampingu, za mostem na levém břehu v pikovickém tábořišti, nedaleko vlakové stanice Petrov u Prahy.

Dva dny na vrchní Otavě

Ideální je začít v Sušici, kde najdete hned několik možností k přenocování. První vodácký den doplujete buď do Velkých Hydčic, kde je vodácké tábořiště, nebo do Horažďovic, kde najdete u jezu Rosenaurer tábořiště dokonce dvě. Druhý den nám lodě můžete vrátit v nádherném kempu "Otavský Ráj" v Katovicích.

Čtyřdenní Otava

Navážeme na dvoudenní program popsaný výše a třetí den doplujeme do klasického vodáckého kempu Štěkeň. Nedaleko je vesnička, kde najdete nejen zámecký park, ale také potraviny a celkem dobrou restauraci. Poslední den dopádlujeme do Písku, kde nám lodě vrátíte kousek nad nejstarším dochovaným kamenným mostem.

Chcete-li si užít jiné úseky řeky, než zde nabízené a nevíte přesně odkud kam, neváhejte a pište na info@pujcovna-lodi.cz. Velice rádi Vám poradíme a pomůžeme sestavit výlet přesně podle Vašich představ.

Více informací pro školy tady.