Aktuálně v Sambě

Ahoj vodáci,

děkujeme za přízeň v letošní vodácké sezóně! Zářijové počasí již půjčování moc nepřeje a my kvapem zaskladňujeme vše vybavení, aby bylo připravené na jaro. 

Otužilí mohou v případě zájmu vyrazit na vodu z Českého Šternberka do Ledečka nebo Sázavy. Ostatní řeky hlásí zazimováno.

Vaši Sambáci

Více aktualit

Půjčovna lodí SAMBA

Školní vodácké kurzy

Na zapůjčení vodáckého vybavení pro školní vodácké kurzy nabízíme zvýhodněné školní ceny! Vodácké výlety pro základní, střední i vyšší odborné školy organizujeme nejčastěji v květnu, v červnu a v září. Pro Váš školní vodácký kurz zajistíme nejen kvalitní vodácké vybavení, ale i zkušené vodácké instruktory, převoz bagáže, nebo stravování. 

Školám poskytujeme SLEVU 15 % NA ZAPŮJČENÍ KANOÍ SLEVU 10 % NA ZAPŮJČENÍ RAFTŮ ze standardního ceníku zapůjčení lodí. Slevu lze kombinovat s množstevní slevou a dalšími - až do výše -25 %. Více viz ceník pro vybranou řeku. 

Zapůjčení vybavení pro školy zahrnuje:

  • pomoc s plánováním trasy/denních etap
  • zapůjčení vodáckého vybavení (stabilní kanoe Samba nebo 4-místné a 6-místné rafty Colorado, pádla, certifikové vesty, barely)
  • dopravu vodáckého vybavení na Sázavu, Otavu, Ohři, Lužnici a Moravu zdarma, pokud plavbu začínáte a končíte v některé z našich loděnic. Na ostatní řeky dopravujeme vodácké vybavení za zvýhodněnou cenu 5 Kč/km

Poskytujeme i převoz bagáže za 40 Kč/zavazadlo/den, avšak pouze mezi vybranými a spolupracujícími kempy. V případě, že zvolíte jinou trasu, je třeba ji s námi předem konzultovat, zda to bude možné. Může se stát, že za převoz bagáže do jiných kempů budeme případně účtovat příplatek.

Nejste-li si jisti, jaká cena vychází pro vaši skupinu, napište nám poptávku na info@povoda.cz. Rádi vám uděláme kalkulaci a doporučíme vhodnou trasu.

Služby vodáckých instruktorů

Vodácké instruktory pro Vás zajistíme ve spolupráci s vodáckou cestovkou POVODA. Dle metodického pokynu MŠMT by měl skupinu na školních vodáckých kurzech doprovázet 1 instruktor na každých 5 kanoí (nebo 2 rafty), tedy na každých 10 žáků.

Všichni naši vodáčtí instruktoři absolvovali akreditované kurzy "Instruktor vodní turistiky", navíc procházejí každoročně školením bezpečnosti na vodě a první pomoci.

Naučí žáky ovládat kanoi, dohlížejí na bezpečnost v průběhu plavby - hlavně při sjíždění jezů - a v neposlední řadě mají připraveno mnoho her na vodě i na suchu.

školní vodácké kurzy na řece Sázavě Otavě i jinde...

Rezervace a platba

Pro rezervaci školního vodáckého kurzu potřebujeme znát termín, počet osob,  nebo lodí, které budete potřebovat (alespoň přibližně) a řeku, na kterou chcete vyrazit. Dejte nám také vědět, zda budete potřebovat vodácké instruktory, převoz bagáže, nebo další služby. Pokud si nevíte rady s naplánováním trasy, rádi Vám poradíme. 

Objednávku zašlete přes objednávkový formulář (uveďte poznámku, že se jedná o školní kurz, připojte i fakturační údaje školy) nebo nám jednoduše napiště e-mail. Nazpět zašleme potvrzení rezervace a údaje pro platbu (proforma faktura na celou částku).

Školám neúčtujeme žádné storno poplatky při malých změnách počtu žáků na poslední chvíli! Chápeme, že vždycky někdo onemocní nebo z jiných důvodů nakonec na vodácký kurz nemůže.

Pokud budete potřebovat fakturu, pošlete nám prosím i fakturační údaje školy.

Vaše další dotazy rádi zodpovíme a objednávky ochotně vyřídíme na tel: 736 643 018, nebo pište na e-mail: info@povoda.cz

Další služby:

 

V případě zájmu zajistíme v naší polní kuchyni stravování 5x denně a pitný režim (=ke všem jídlům jsou zajištěny nápoje – čaj, nebo šťáva). Stravování zajišťujeme pouze na školních výletech s instruktorem trvajících min. 4 dny.

Večeři vaříme večer v kempu za pomoci žáků. (Pomoc žáků s přípravou večeře považujeme za důležitou především proto, aby se naučili sami se o sebe postarat v polních podmínkách a že je potřeba občas přiložit ruku k dílu. Jedná se především o jednoduché práce typu loupání brambor apod.)

Na Vaše dotazy se těšime na emailu info@povoda.cz.

Několik návrhů na školní výlety po Sázavě a Otavě

Dvoudenní plavba vhodná i pro úplné začátečníky je mezi Horkou a Českým Šternberkem.

Začátek plavby je v kempu v obci Buda - Horka II, který se nachází na pravém břehu řeky Sázavy nad jezem. Kemp je hned za rohem od vlakové zastávky. V kempu Horka II - Buda si vyzvednete vodácké vybavení a vyrazíte po proudu. Čeká vás 16 kilometrů po vodě se 3 jezy. Přespání v pěkném tábořišti Omaha.
Druhý den vás čeká 17 km dlouhá plavba přes Kácov (možnost prohlídky pivovaru) a další 4 jezy. Na oběd se můžete zastavit za třetím jezem v Soběšíně. 
Lodě a ostatní vybavení vrátíte v Českém Šternberku vlevo za mostem. Výlet můžete zakončit návštěvou hradu Český Šternberk. Vlakovou zastávku pak naleznete nedaleko na protějším břehu.

Dva dny na spodním toku Sázavy

Pokud si chcete užít 2 dny plavby po spodním toku řeky Sázavy, tak okuste úsek Zlenice - Týnec - Pikovice. Ve Zlenicích u hotelu Kormorán najdete kemp, kde se dá přespat, stejně tak v Týnci nad Sázavou
První den ze Zlenic do Týnce ujedete ca 17 km po klidné řece s několika jezy, kde si žáci dobře osvojí základní záběry v kánoi.
Druhý den vás čeká 16 kilometrů plavby s několika jezy a s velkým množstvím peřejí. Oběd si můžete dát v klasických vodáckých hospodách v Krhanicích nebo Kameném Přívoze. Lodě nám vrátíte v Pikovicích, v kolébce českého trampingu, za mostem na levém břehu v pikovickém tábořišti, nedaleko vlakové stanice Petrov u Prahy.

Dva dny na vrchní Otavě

Ideální je začít v Sušici, kde najdete hned několik možností k přenocování. První vodácký den doplujete buď do Velkých Hydčic, kde je vodácké tábořiště, nebo do Horažďovic, kde najdete u jezu Rosenaurer tábořiště dokonce dvě. Druhý den nám lodě můžete vrátit v nádherném kempu "Otavský Ráj" v Katovicích.

Čtyřdenní Otava

Navážeme na dvoudenní program popsaný výše a třetí den doplujeme do klasického vodáckého kempu Štěkeň. Nedaleko je vesnička, kde najdete nejen zámecký park, ale také potraviny a celkem dobrou restauraci. Poslední den dopádlujeme do Písku, kde nám lodě vrátíte kousek nad nejstarším dochovaným kamenným mostem.

Chcete-li si užít jiné úseky řeky, než zde nabízené a nevíte přesně odkud kam, neváhejte a pište na info@pujcovna-lodi.cz. Velice rádi Vám poradíme a pomůžeme sestavit výlet přesně podle Vašich představ.

Více informací pro školy tady.