Aktuálně v Sambě

Jak se vás/nás týkají současná omezení?

Objednávky lodí stále přijímáme, bez platby zálohy předem. Bedlivě sledujeme situaci a pokud to jen trochu půjde, lodě půjčovat budeme!

V případě zrušení plánovaných jarních akcí budeme vracet peníze z objednávek zpět, nebo je možné přesunout je na jinou akci :) Naše storno podmínky umožňují zrušení výpůjčky ještě dva dny před vyplutím!

Jarní vodácké akce

Více aktualit

Vodácké akce

Vodácká škola

1.5.2020 proběhne již 10. ročník vodácké školy

  • Chcete se naučit nebo zlepšit v ovládání kanoe?
  • Chcete bezpečně poznat nebezpečný jez?
  • Chcete se dozvědět něco o záchraně na vodě a první pomoci?
  • Chcete se dozvědět pár triků, jak sjíždět jezy "s prstem v nose"?

 

Právě pro vás je určena naše vodácká škola. Půjčíme vám vodácké vybavení a navíc se vám budou celý den věnovat naši instruktoři. Na věku ani sportovní zdatnosti nezáleží!

Jak se přihlásit? Vyplňte objednávku na stránkách Povoda.cz (viz OBJEDNAT LODĚ níže) nebo na tel. 604 904 737 :)

OBJEDNAT LODĚ

Cena: 400 Kč/osoba, 200 Kč/dítě (do 15 let)

Kurz je určen spíše pro pokročilé, tedy ty, kteří už v kanoi někdy pluli. Pro úplné začátečníky, kteří v kanoi nikdy neseděli, pořádáme Vodáckou školu pro začátečníky 26.5.2019 na jednodušším úseku mezi Českým Šternberkem a Ledečkem. Pokud jste začátečníci a vyhovovala by vám více vodácká škola 1.5., ozvěte se a určitě se také domluvíme.

Vodácká škola se koná pouze na plastových kanoích (Samba).

Informace pro účastníky školy (pozor v závislosti na vodním stavu může dojít ke změně místa):

SRAZ bude 1.5.2020 v Týnci nad Sázavou na základně Půjčovna lodí Samba mezi 10. a 11. hodinou (kdykoliv)

S SEBOU sportovní oblečení - podle počasí, případně i neopren, pokud bude chladněji (Neopren si od nás můžete půjčit.)

KONEC v Pikovicích kolem 4. hodiny odpolední

Fotky z předchozích ročníků naleznete na Facebooku POVODY nebo tuhle.

traverz v proudu - vodacka skola

Pokročilé vodácké techniky - např. traverz proudu

vodacka skola zdarma sazava nacvik zachrany

Nácvik záchrany pod jezem

Článek o již proběhlé vodácké škole 2012 z článku na Hydromagazínu

Protože se v půjčovně Samba s takovými klienty setkávají, rozhodli se uspořádat vodácký kurz a to zdarma. V Týnci nad Sázavou se sešla na kurz v krásném květnovém počasí více než stovka začátečníků i zkušených vodáků. A jak kurz probíhal?

Začíná se na stanovišti s házečkami. Házečka by měla být součástí vybavení každého zkušenějšího vodáka. „Když se bude támhle tvůj kamarád topit, zavoláš na něj, abys upoutal jeho pozornost a potom mu házečku hodíš,“ ukazuje názorně instruktor. Pokusné hody létají všemi směry. A to vše probíhá v klidu na louce, v opravdové krizové situaci je přesný hod ještě mnohem těžší.

zachrana vodacka skola samba

Na vodě se vodáci dozvěděli, že si musí každý jez před sjížděním prohlédnout a ne se slepě řídit tím, jak ho sjela posádka před nimi. A co dělat, aby se člověk v jezu nepřevrhl? Padesát procent úspěchu tkví v tom, že si vodák do lodi klekne. Sníží tím těžiště a kanoe je tak stabilnější. Druhých padesát procent je pak schovaných v tom, že se posádka nesmí nikdy chytat horního okraj lodi, ale má držet pádlo a pádlovat. Kdo se bude těmito pravidly řídit, měl by sjet bez cvaknutí většinu jezů.

O nebezpečných jezech si vodáci povídali na jezu Kaňov, pod kterým se za vyšší vody tvoří silný vodní válec. „Do jezu s válcem, ve kterém se někdo topí, nikdy neskákejte. Topícímu můžete hodit házečku nebo mu podat větev, pádlo nebo k němu třeba na laně spustit prázdnou loď,“ dozvídají se účastníci.

technika padlovani

Pozdě odpoledne doplouvají skupinky do cíle v Pikovicích. Všichni si kurz moc pochvalují a doufejme, že nabyté zkušenosti zúročí v praxi a podělí se o ně i se svými vodáckými kamarády.

půjčovna lodí sazava otava jez kanov