Aktuálně v Sambě

Ahoj vodáci,

Podzim je tu v celé své kráse, a proto na Sázavě fungujeme už jen z Kácova do Sázavy po telefonické domluvě.

Lodě na Sázavě budem půjčovat do konce října. 

Otava, Lužnice a Ohře už hlásí zazimováno.

Vaši Sambáci

Více aktualit

Vodácké akce

Sázavský Samba Maraton

Sázavský Samba Maraton Logo

POZOR ZMĚNA TRASY - letošní ročník Sambamaratonu přesouváme z důvodu nízké hladiny vody na vyšší úsek z Horky do Českého Šternberka! Půlmaratonci budou startovat v tábořišti Omaha (Zliv) nad Kácovem.

Sázavský Samba Maraton je vytrvalostní závod pro širokou vodáckou veřejnost na plastových kanoích. Trasa je obvykle dlouhá kolem 42 km. Náročnost trati i limit pro dokončení závodu jsou nastaveny tak, aby to zvládl každý.

Odměnou pro nejlepší závodníky jsou věcné ceny od sponzorů závodu. Navíc všichni, kdo dorazí do cíle v limitu, jsou zařazení do slosování o kánoi Samba od hlavního sponzora (ŽELEZNÝ)

-> oficiální stránky maratonu

Termín příštího Samba Maratonu

Sobota 18.9.2021

Sázavský Samba Maraton

Trasa ročníku 2021

Letošní ročník sázavského Sambamaratonu se kvůli nižšímu stavu vody přesouvá na úsek z Horky do Českého Šternberka. 

Startovat budeme v kempu Horka (Horka II. Buda) a na závodníky čeká nemilosrdných 35 km. Zhruba v polovině trasy bude jako již tradičně připraveno občerstvení pro nabrání sil na dopádlování do cíle, který bude na sokoláku v Českém Šternberku. Pro zájemce budou v cíli připravené buřty na oheň a drobné občerstvení.

Prozkoumat trasu závodů můžete zatím třeba na MAPCE TRASY MARATONU.

I v roce 2021 budou startovat loňské nové kategorie Půlmaratonu, který je určený hlavně pro dospělé s dětmi! Trasa pro tuto kategorii bude o poznání kratší. Po startu v tábořišti Omaha na závodníky čeká 16 km Sázavy s několika jezy a občasnými peřejkami! Cíl mají všichni účastníci stejný - Český Šternberk.

Pořadatel maratonu

Půjčovna lodí Samba a CK POVODA 

Hlavní sponzor maratonu

logo zelezny

výrobce plastových kanoí a kajaků 

Další sponzoři:

Logo Water Element    Logo Profiplast     Logo Made Group    

Přihlášky:

Pro přihlášení použijte ONLINE FORMULÁŘ ZDE.

Pokud byste s vyplněním formuláře měli problémy, pošlete nám přihlášku na e-mail info@pujcovna-lodi.cz nebo volejte
na tel.: 604 904 737.

Ubytování na startu:

Maraton je sice až v sobotu, ale doporučujeme na místě před startem přespat... Jednak nebudete muset v sobotu tak brzo vstávat a druhak si s námi můžete připít na zdraví a zahrát na kytáru u ohýnku. Všichni jste vřele zváni... My tam určitě budeme :-)

Co se týče spaní, lze přespat ve vlastním stanu v kempu nebo se ubytovat v chatkách. Rezervace chatek možná na 604 904 737 nebo info@pujcovna-lodi.cz. Více info o kempu na www.kemp-horka.cz.