Aktuálně v Sambě

Ahoj Vodáci,

vyražte s námi ve čtvrtek 30.6. na Noční plavbu! Více informací nalezneš TADY.

Dostupnost lodí na daný termín můžete ověřit v objednávkovém formuláři TADY.

Lodě je vždy lepší objednat předem TADY nebo na 604 904 737.

Vaši Sambáci

Více aktualit

Půjčovna lodí SAMBA

Na vodu se psem

Volá nám často hodně pejskařů, zda si mohou vzít s sebou na vodu svého čtyřnohého kamaráda. Vždy se ptáme:

  • má pes rád lidi a nekouše? (na vodě nejste nikdy sami a spíte v často dost plných vodáckých kempech)
  • umí plavat?
  • vydrží delší dobu s pánem v lodi?

Pes je rád se svým pánem za každých okolností a vodácká dovolená je pro něj pěkný zážitek. Přece jen několik dní v přírodě, spaní před stanem (nebo v předsíňce), potkávání dalších vodáckých pejsků.....to nezažívá každý běžný den :-)  Proto velice často pejskařům odpovídáme, ať si pejska vezmou na vodu s sebou.

SEZENÍ V LODI PRO PSA

Kanoe nemá hladké dno, kouká z ní pro psa velmi nepohodlný kýl. Sucho na dně kanoe také není a teplo již vůbec ne. Pokud se pes vykoupe (což je více než pravděpodobné), bude se vám v lodi brzy klepat zimou. Je proto dobré pod psa vzít buď cca 5 cm polystyren, nebo tlustý mirelon. Dostačující je i stará přehnutá karimatka. Prostě něco, co psa odizoluje ode dna kanoe, tedy od chladné vody. My používáme stařičkou vodáckou vestu.

STABILITA SE PSEM V LODI

Když máte malého psa, není co řešit. I když se pes v nečekaný okamžik přesune na druhou stranu kanoe podívat se na kačenky, tak s vámi, potažmo s kánoí, nehne. Musíme si ale uvědomit, že velké rasy v lodi dost pocítíme. Představte si třeba, jak se 40ti kilový pes v lodi přesune z jedné strany na druhou zrovna v okamžik, kdy se plně nevěnujete řízení lodi a otevíráte si lahváče :-) V takový nestřežený okamžik jste tam! Proto by se pes měl co nejdříve naučit v lodi ležet, případně sedět v klidu. Je to pro něj jako v autě. Tam také neskáče řidičovi pod nohy  :-) 

PSI V RAFTU

Lidé se nás často ptají, zda může pes do raftu či jiné nafukovací lodě. Pokud vydrží v klidu ležet nebo sedět a nebude mít tendenci raft rozkousat, není se psem v raftu problém. Dejte také pozor, aby pes neměl ostré drápky, mohl by loď protrhnout. I v raftu je mokro a podlážka může být studená nebo naopak rozpálená od slunce. Proto připravte pejskovi vhodné sezení (viz výše).

VESTY PRO PSA

Množí se i dotazy, zda půjčujeme pro psy vesty. Jednu takovou jsme mívali, ale někam se nám ztratila, takže bohužel současně žádnou nabídnout nemůžeme. Většina psů plave od přírody dobře, takže vestu nepotřebují - je to spíš pro váš dobrý pocit.

Mnoho lidí zkouší psa obléci do lidských vest. Ale ty mu nepomohou! Mají nevhodný střih, pes se v nich nemůže hýbat. Psí vesta drží psa zády nahoru, nohy má volné k plavání. Dospělá vesta by mohla psa přetáčet! Navíc je poté vesta psem dost cítit a nejde vyprat. Lidské vesty psovi nedávejte ani ho na ně neposazujte v lodi!

LIDSKÁ VESTA PSOVI NESLUŠÍ - OMEZUJE HO V POHYBU

lidská vesta psovi nesluší a omezuje ho v pohybu lidská vesta psovi nesluší a omezuje ho v pohybu

PSÍ VESTA