Aktuálně v Sambě

Ahoj Vodáci,

vyražte s námi ve čtvrtek 30.6. na Noční plavbu! Více informací nalezneš TADY.

Dostupnost lodí na daný termín můžete ověřit v objednávkovém formuláři TADY.

Lodě je vždy lepší objednat předem TADY nebo na 604 904 737.

Vaši Sambáci

Více aktualit

Půjčovna lodí SAMBA

Mastník 31.3.2013

Vodáci na MAstníku 2013 Vodáci na MAstníku 2013 Vodáci na MAstníku 2013 Vodáci na MAstníku 2013 Vodáci na MAstníku 2013 Vodáci na MAstníku 2013

V neděli 31.3. se konalo tradiční velikonoční splutí Mastníku. Nadšené vodáky z řad místních a přespolních neodradilo ani studené počasí a troška sněhu.

Zatímco někteří vodáci pluli v lyžařské helmě a brýlích, jiní volili minimalistické oblečení v podobně trenýrek a trika.

Většina účastníků sice vyrážela na kanoích Samba, nechyběly tu ale ani zajímavější plavidla. Největší ohlas vzbudil hrad i s bílou paní.

Organizátoři letos úvodní jez postavili „snadněji“, takže se zde mnoho posádek necvaklo. (Náročnost jezu regulují tím, jak hodně naženou proud z jezu na navigaci pod ním).

Po 2-3 hodinách plavby připlouvali zmrzlí, ale nadšení vodáci do cíle. Došlo i k jedné nepříjemné situaci. Jedna vodačka zůstala po převržení ve vodě déle, než je zdrávo a po vytažení na břeh jevila známky podchlazení. Kamarádi pro ni raději zavolali záchranou službu. Ta se na místo nehody nemohla dostat – bylo to daleko od silnice a polní cesty byly podmáčené. Podchlazenou vodačku tak nakonec zachraňoval vrtulník.

I přes nepřízeň počasí se 25. ročník splutí Mastníku vydařil, a tak už se můžeme těšit na příští rok, kdy velikonoce připadají až na druhou polovinu dubna, takže můžeme doufat, že bude o hodně tepleji.