Aktuálně v Sambě

Ahoj vodáci,

děkujeme za přízeň v letošní vodácké sezóně! Zářijové počasí již půjčování moc nepřeje a my kvapem zaskladňujeme vše vybavení, aby bylo připravené na jaro. 

Otužilí mohou v případě zájmu vyrazit na vodu z Českého Šternberka do Ledečka nebo Sázavy. Ostatní řeky hlásí zazimováno.

Vaši Sambáci

Více aktualit
Sjízdnost Sázavy

 

Sázava

Kultura na Sázavě

Zámecký areál ve Zruči nad Sázavou

Zámecký areál ve Zruči nad Sázavou nabízí hned několik expozic. Zámecký okruh, okruh Kolowratskou věží, svět kostiček a panenek a další. Vodácky nejzajímavější je ovšem expozice Příběh řeky Sázavy a Vodácké muzeum.

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou
Ve Zruči nad Sázavou, kousek od zámku, navštivte vodácký ráj! V unikátním Vodáckém muzeu si prohlédnete, v čem se na vodu vydávali naši předkové, nakouknete do vodáckého tábořiště, zkusíte si nafouknout raft a nahlédnete do laminovací dílny.

Květen–září: denně: 9:00–11:30, 12:30–17:00
Duben a říjen: so, ne, svátky: 9:00–11:30, 12:30–17:00

Více info najdete na www.zamek-zruc.cz

Tipy na další výlety a aktivity kolem Sázavy najdete na turistickém portálu Kraj Blanických rytířů

Kino Sokol Český Šternberk

Pravidelná dávka kultury ve formě promítání českých i zahraničních filmů. To je Kino Sokol v Českém Šternberku, které promítá každý pátek a sobotu během července a srpna.

Pro představu si prohlédněte program kina z minulých let. Letošní program zveřejníme hned, jak bude odtajněn.

Více informací TADY.

Pivovárek v Ratajích nad Sázavou

Ratajský Pivovárek je malý klub, ve kterém nadšený organizátor Ota Kmínek pořádá nejen koncerty, ale i vernisáže a divadelní představení. Hodně akcí je během letní sezóny v sobotu, dají se tedy navštívit při sjíždění řeky Sázavy. V Ratajích zastavuje Posázavský Pacifik, takže když nebudete spát přímo v Ratajském kempu, ale například v Sázavě, nebo Kácově, tak se sem i zpět dostanete vlakem. Přijďte, místní akce stojí fakt za to, jinak bychom je nedoporučovali :-)

Celý program 2017 k náhledu zde

Jen namátkou se letos můžete těšit na Ivana Hlase, Rataják, Pražský výtěr, Banjo Band Ivana Mládka a další parádní bigbeat. Ale Klub Pivovárek není jen o muzice. Ota zde pořádá i divadelní představení a vernisáže. 

Ahoj v Ratajích.