Aktuálně v Sambě

Pozor, pozor ;-) tuto sobotu 23.6. máme volné lodě na celý víkend na Otavě, Lužnici a Moravě. Na Ohři máme již jen pár volných 3-místných kánoí. V sobotu ještě máme na Sázavě pár volných 2-místných a 3-místných kanoí a také nafukovací Baraky. Brzy ahooooj!

Vodní stav v sezóně 2018
Televizní noviny sice vodákům nepřejí, ale nebojte! Na většině úseků je a bude vody dost! Třeba na Sázavě úsek z Kácova až do Týnce bude splavný za každého počasí! Sledujte proto vodní stav a nenechte si "věšet bulíky na NOS!"

Na Otavě jsme pro vás letos otevřeli novou loděnici v tradičním vodáckém kempu Štěkeň. Kemp má od letoška nového provozovatele, můžeme se těšit například na nový kiosek.

Více aktualit
Sjízdnost Lužnice

 


 

Lužnice

Vodácké kempy

124,9 - Vodácká Základna Suchdol nad Lužnicí

Na vodáckém tábořišti v Suchdole začíná svou plavbu snad většina vodáků. Najdete zde vše potřebné, v obci pak můžete nakoupit potraviny či navštívit hospodu. Tábořiště je důležitým dějištěm také mimo hlavní vodáckou sezónu, protože se zde odehrávají akce jako slavnostní Odemykání a Zamykní řeky Lužnice.

113,5 - kemp Majdalena

Kemp Majdalena najdete na levém břehu pár kilometrů pod známým jezem Pilař. Tento jez je velice nebezpečný, proto ho nesjíždějte! Raději své plavidlo přeneste po souši ať v pořádku doplujete do Majdaleny. Tam na vás bude čekat příjemné občerstvení na krásné louce :-)

91,1 - kemp Lužnice

Když se vydáte po Staré řece a překonáte rybník Rožmberk, čeká vás na pravém břehu kemp Lužnice. Tam se můžete posílit jídlem pitím i spánkem a to nejen ve vlastních stanech, ale je  tu i možnost ubytování v chatkách.

80,1 - kemp Měruše

V zákrutách Staré řeky najdete velice příjemný kemp Měruše. Je to nedaleko obce Vlkov a najdete zde poměrně velkou louku pro stanování i možnost ubytování v chatkách.

3,9 (Nová řeka) - tábořiště Starý Hamr

Když poplujete po Nové řece, tak nedaleko obce Mláka se nachází kemp Starý Hamr. Najdete zde veškerý luxus. Hned u kempu je restaurace Koliba, kde můžete zahnat břicha kručení. A vydáte-li se do Mláky (cca 800 m) narazíte na místní mlékárnu, kde máte možnost koupit si čerstvé mléčné výrobky.

8,7 (Nežárka) - tábořiště Hamr

U obce Val máte možnost přespat na divoké louce tábořiště Hamr. Nachází se na pravém břehu řeky Nežárky. Jedná se spíše o tábořiště pro vodáky dobrodružnější povahy - najdete zde pouze zdroj studené pitné vody a divoké luční bejlí. V obci je ale hospoda ;-)

74,8 - Vodácké tábořiště Ostrov

Vodácké tábořiště Ostrov je plně vybavené, s příjemnou obsluhou a dobrou dostupností do města. Je vhodné jak pro připluvší vodáky po Lužnici i po Nežárce, protože kemp Ostrov je přímo na jejich soutoku.

69,2 - kemp U Sloupu

Kemp U Sloupu je krásným místem s možností přespání v chatkách i na divoké louce přímo na břehu řeky. Areál je nově upravený a je tu dobré zázemí pro děti. Naše loděnice se nachází na okraji kempu u mostu a to jen kousek od autobusové zastávky.

39,7 - tábořiště Suchomelův ostrov

Tábořiště Suchomelův ostrov se nachází skutečně na ostrově, takže jej nemůžete přehlédnout. Najdete zde vše potřebné. Nedaleko je restaurace, a také je zde dobrá dostupnost do centra husitského města Tábor.

27 - Country kemp

Country kemp se nachází na levém břehu řeky nedaleko obce Bečice. Leží asi v půli plavby na trase z Tábora do Bechyně. Najdete zde příjemnou obsluhu v hospůdce u vody a velkou louku pro stavbu vašich přístřešků.